Доброго дня, шановні колеги!
Рада вітати Вас на своєму блозі!
Із задоволенням поділюся своїм досвідом і надбаннями!

Перекладач

понеділок, 13 лютого 2017 р.

Поради батькам майбутніх першокласників




ПОРАДИ БАТЬКАМ
МАЙБУТНІХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

1.Від того, як батьки підготували свою дитину до школи, залежать її успіхи в навчанні.

2. Перш за все, батьки повинні виробити у дитини правильне ставлення до школи, до навчання, до праці та ДИСЦИПЛІНИ. Треба довести до свідомості малюка думку, що школа - це не гра, а серйозна робота. Слід привчити дитину підкорятися слову «треба», свідомо розбиратися у позиції «хочу» і «треба».
3. Дуже важливо, щоб у дітей в сім'ї були певні обов'язки і щоб дитина несла відповідальність за їх виконання. Необхідно, щоб доручення, покладені на дитину, були постійними і щоб батьки не поспішали виконувати за дитину те, що син чи донька забули або просто не схотіли зробити. Постійні домашні обов'язки формують риси, необхідні для навчання:
·           відповідальність;
·           вміння доводити справу до кінця;
·           вміння    оцінювати    якість    роботи    і    її результат.
Привчайте дитину до порядку. Розробіть для неї чіткий розпорядок дня і стежте за його дотриманням.
4. До вступу в школу дитина повинна мати певний рівень інтелектуального
розвитку.
   Важливою   умовою   успішного навчання   в  школі  є  розвинене мовлення,
уміння       чітко    висловити     свою   думку  і правильно вимовляти звуки.
Якщо дитина неправильно вимовляє звуки, слід звернутися до логопеда. Спостереження показують, що діти, які мають вади у вимові звуків, на письмі також припускаються помилок. Для того, щоб у малюка сформувалася правильна вимова, частіше обговорюйте з ним прочитані книги, пропонуйте описати побачене чи скласти оповідання за малюнками. Учіть разом з дитиною вірші, відгадуйте загадки, грайтеся в ігри з геометричними фігурками.
5. Щоб дитина успішно оволодівала письмом, малюванням, необхідно розвивати дрібні м'язи рук і формувати рухові навички. Для цього нехай малюк систематично        малює, розфарбовує, перемальовує - не стримуйте дитячу фантазію, але слідкуйте, щоб дитина
правильно тримала олівець, пензлик, фломастер. Дуже корисно ліпити з пластиліну, вирізати з паперу різні фігури(ножиці мають бути досить гострими, але з заокругленими кінцями). Збирайте разом з дитиною конструктор з дрібними деталями, кубики чи мозаїку, вчіть малюка пришивати ґудзики, в'язати гачком, вишивати, але під вашим наглядом. Не варто одразу вчити дитину писати букви, нехай спочатку опанує «каракулі» та різноманітні гачки.
6. Привчайте дитину уважно слухати казку чи оповідання, давати відповіді на
питання за текстом, переказувати.
7. Дитина має знати повні прізвище ім'я і по батькові своє, тата й мами, їх рід занять, свою адресу, телефони батьків.


Немає коментарів:

Дописати коментар